نتیجه تحقیقات در آمریکا: خوابیدن بر قسمت راست بدن، باعث خواب راحت و آرامش جسمی انسان می شود

نتیجه تحقیقات در آمریکا: خوابیدن بر قسمت راست بدن، باعث خواب راحت و آرامش جسمی انسان می شود


تحقیقات جدید آمریکایی به ریاست «دکتر جمال الدین ابراهیم» یکی از دانشمندان مصری و استاد علوم دانشگاه کالیفرنیا و مدیر مرکز تحقیقاتی «لايف ساينس لاب» در ایالات متحده ی آمریکا نشان داد که خوابیدن بر سمت راست بدن، موجب خواب آرام تری می شود.

به گزارش سرویس ترجمه ی شفقنا، نتیجه ی تحقیق ثابت کرد که خوابیدن بر روی قسمت راست بدن باعث تخلیه ی هر چه بیشتر و بهتر بارهای الکتریکی مضر می شود و همین امر دلیلی برای ایجاد خواب راحت برای فرد می شود.

دکتر جمال ابراهیم در یکی از گفت و گوهای خبری با روزنامه های مصری بیان کرد: این تحقیق در راستای تاکید مراکز تحقیقاتی انگلستان بر تکیه کردن به روش های طبیعی  برای حل کردن مشکلات درمانی صورت می گیرد.

وی در ادامه اضافه کرد: گروه تحقیقاتی در این بررسی به نتایج بررسی های دیگری که اخیرا در انگلستان به وجود آمد تکیه می کند. تحقیقات انگلیسی مدتی قبل ثابت کرده بودند که کودکانی که بر روی طرف راست بدن خود می خوابند، خواب راحتی دارند و کابوس نمی بینند.

دکتر ابراهیم در ادامه خاطر نشان کرد: همراه با گروه تحقیقاتی مرکز، نتایج بررسی انگلیسی را بر بزرگسالان مورد تجزیه و تحلیل قرار دادیم و روشن شد با خوابیدن فرد بر روی طرف راست، قلب در قسمت فوقانی جسم قرار گیرد و می تواند به این شکل با راحتی بیشتری کار کند و خون را با راحتی بیشتری به قسمت های پایین تر پخش خواهد کرد. که همین امر باعث خواب راحت و آرامش جسمی انسان می شود.

بر اساس گزارش پایگاه روزنامه ی الدستور، از سوی دیگر زمانی که انسان مضطرب باشد بارهای الکتریکی در مغز وی جمع می شود و این بارها با گذاشتن دست راست زیر گونه ی راست از طریق مغز تخلیه می شوند.

وی در ادامه توضیح داد: نیمه ی راست و چپ انسان از نظر الکترومغناطیستی با هم تفاوت دارند، بارهای الکتریکی نیمه ی راست بدن کمتر از نیمه ی چپ است و این به دلیل وجود قلب در قسمت چپ است که باعث افزایش بارها می شود. زمانی که دست راست زیر گونه ی راست قرار داده می شود، تمام بارهای موجود در مغز از قسمت راست مغز که دارای بارهای الکتریکی کمتری است خالی می شود و به این طریق انسان می تواند به راحتی بخوابد و آرامش بیشتری خواهد داشت.

به این شکل می توان افرادی که برای خوابیدن از قرص های خواب آور استفاده می کنند و یا مضطرب هستند را به راحتی به روش طبیعی تا حدودی درمان کرد.

در سنت نبوی نیز خوابیدن بر روی قسمت راست بدن و گذاشتن دست راست زیر گونه ی راست صورت، مستحب است.


http://shafaqna.com/persian/

+ نوشته شده در  جمعه پانزدهم دی ۱۳۹۱ساعت 12:37  توسط رضا كاظمي  |